Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Web Atölyesi

Web Tasarım

Web Atölyesi olarak Çeşme bölgesine ,alanında başarılı kadromuz ile destek sağlamaktayız. İhtiyacınızı belirleyin sizlere yardımcı olalım.

Profesyonel Web Sitesi Yaptırmak Nedir Nasıl Yaptırılır ?

Web Sitesi yaptırabilmek için öncelikle bu konuda deneyimli bir yazılımcı, tasarımcı veya bir ajans ile çalışmanız gerekmektedir. Proje yaptırırken hazır paket bir sayfa mi yoksa isteklerinize özel olarak hazırlanacak bir sayfa mı yaptırmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Çünkü bu iki çalışma arasında farklılıklar bulunmaktadır. Hatta her yazılımcı, Web Tasarımcısı ve ajans arasında ciddi farklılıklar mevcuttur. Bu noktada iyi bir ajans ve yazılımcı seçimi oldukça önemlidir. Eğer siz de Web Sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız, Web Sitesi fiyatları için bizden hemen teklif alabilirsiniz. 

Web Atöyesi olarak size veya firmanıza özel web siteleri yaparak ihtiyaçlarınıza özel bireysel veya kurumsal profesyonel web siteleri sunabiliriz.

Hazır Paket Web Sitesi Nedir ?

Hazır paket web sayfası, adından da anlaşılacağı gibi tema veya şablon yazılımlar üzerinden hazırlanan web siteleridir. Örnek verecek olursak wordpress bu kavramın en başında gelmektedir. Wordpress hazır paket web siteleri ile hızlı siteler yapmak, özel yazılım ürünü Web Sitesi yaptırmaktan çok daha az maliyetli ve çok daha hızlı olabilmektedir. Fakat burada bu hizmeti verebilen firmalar arasında ciddi farklılıklar mevcuttur. Hazır paket Web Sitesi fiyatları için bizden butlaka teklif alın !

Web Atöyesi olarak ihtiyaçlarınıza özel hazır paket web siteleri de yapmaktayız

Hazır Paket mi Yoksa Özel Yazılım mı Yaptırmalıyım ?

Bu durum hem ihtiyaçlarınıza hem de harcayabileceğiniz bütçeye göre değişkenlik göstermektedir. Eğer tamamen isteklerinize özel ve kostümize edilmiş bir web sayfası istiyorsanız o halde hazır paketleri tercih etmemeniz gerekmektedir.

Fakat hem maliyet, hem de süre açısından daha hızlı bir çözüme ihtiyacınız var ise o halde hazır paket Web Sitesi yaptırmak sizin için daha doğru olacaktır.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Diyenler Nelere Dikkat Etmeli ?

Web Sitesi yaptırmak istiyorum diyenlerin dikkat etmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Proje yaptırırken en önemli unsur yukarıda da bahsedildiği gibi projeyi yapacak yazılımcı veya firmadır. Bu noktada birbirinden çok farklı hizmet veren yazılımcı ve firmalar bulunmaktadır. Aslında işin en zoru deneyimli bir yazılımcı ile çalışabilmektir. Bu noktada Web Atöyesi proje yaptırmak istiyorum diyenlere en doğru hizmeti sunabilir. Çünkü deneyimli yazılımcı ve geliştiriciler ile web sitelerinizi en doğru ve en verimli yöntemler ile yapmaktayız.

Bir diğer unsur Web Sitesi fiyatları ve güncel teknolojiler kullanılarak sayfalarınızın yapılmasıdır. Maalesef bu hizmeti verebilen firma veya yazılımcıların çoğu bu konuda yetersiz kalabilmektedir.

En önemli unsurların başında ise arama motorlarında yapılacak sitenin üst sıralarda çıkmasını sağlayabilmektir. Buna kısa adıyla SEO (Search Engine Optimization) çalışması denmektedir. Seo çalışması olarak iyi bir hizmet veren yazılımcı ile yola çıktığınız zaman Google ve diğer arama motorlarında olmanız gereken konumun çok daha yukarısında olmanız mümkündür. Tabiki de bu sınırlar bir yere kadar zorlanabilir. Bir yerden sonra eğer eşdeğer çalışmalar yapılmış başka siteler sizin sektörünüzde mevcut ise Google da ilk sayfaya veya en üst sıralara çıkma çalışması daha da zorlaşmaktadır ve maliyet artmaktadır.

Seo çalışması veya Google’da üst sıralara çıkabilme çalışması için birçoğu yazılımcı veya firma bu konuda sizi yanlış şekilde manipüle ederek daha fazla para harcamanıza sebep olabilir. Bu konu oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü maalesef bazı yazılımcı ve ajanslar bu konuda çok yetenekli olduklarını iddia ederek daha az maliyetler ile sizi birinci sıraya getireceklerini söyleyebilirler veya tam tersi sizden gereğinden fazla ücret talep ederek, sizden gereksiz maliyetler alabilirler.

Bu noktada yine en önemli faktör yazılımcının veya yazılım ajansının kalitesidir.

Web Atöyesi olarak en doğru ve verimli fiyatları belirleyerek projelerinizi yapıyoruz.

İçerikler Nasıl Belirlenir ?

İçerikler genel olarak işi yaptıracak olan kişiler tarafından verilmelidir. Bunlar logo, kullanılacak görseller, tasarımlar, videolar, dökümanlar olmalıdır. Eğer bu çalışmalar işi yaptıracak kişi veya firmalarda yok ise öncesinde özel tasarım ve kurumsal kimlik oluşturma çalışmaları yapmak gerekecektir. Bu da ayrı bir fiyatlandırmayı gerektirebilir.

Hangi Firmalar Yapabilir ?

Önemli sayılabilecek web siteleri geliştirmiş, geliştirdiği bu web sitelerini size sunabilen, farklı programlama dilleri ve hazır paket programlar ile hizmet verebilen, güncel web teknikleri ve teknolojilerini takip eden firma veya şahıslar bu konuda size en doğru şekilde yardımcı olacaktır. Bu noktada Web Atöyesi olarak deneyimli ve alanlarında ödüllü yazılımcılar ile size en doğru hizmeti ve web çalışmalarını sunabiliriz.

Proje İçerisinde Neler Olmalı ?

 • Logo ve kurumsal kimlik grafikleri (tasarımlar, bannerlar)
 • Slogan, motto yazıları ve başlıklar
 • Sayfa sayıları ve hiyerarşisi (Hakkımızda, İletişim, Galeri, Hizmetler, Servisler)
 • İçerik videoları
 • Google Maps entegrasyonu
 • SSL sertifikası
 • Google index meta bilgisi
 • Dekupe resim ve görseller
 • H1 etiketi ile başlık
 • H2 etiketleri ile başlıklar
 • H3 etiketleri ile başlıklar
 • P etiketi ile paragraf yazıları
 • Sitenin güçlü bir seo altyapısının olması

Proje Yaptırmanın Aşamaları Nelerdir ?

Web Sitesi yapımının adımları ise şu şekilde olmalıdır;

 1. İhtiyaçlarınızı tek tek en ince ayrıntılara kadar listelenmeli (Journalizing)
 2. Projenin hazır paket m yoksa özel yazılım olarak mı yapılacağına karar verilmeli
 3. Web siteniz için bir domain ve hosting hizmeti alınmalı
 4. Logo, görseller, videolar, içerik yazıları, dökümanlar hazırlanmalı
 5. Eğer özel yazılım bir Web Sitesi ise sayfalar tasarlanmalı
 6. Eğer hazır paket bir Web Sitesi ise şablon tasarım veya temalar seçilmeli
 7. Ve çalışamalara başlanmalı

Web Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Bu konuda sabit bir fiyat belirleyebilmek mümkün değildir. Fakat genel olarak yapılan Web Sitesi projeleri hazır paket olup olmamasına, oluşturulacak sayfa sayısına, projenin tahmini bitiş süresine, kaç adet geliştirici ve tasarımcının çalışacağına ve içerdiği teknik zorluklara göre fiyatlandırılmaktadır. O halde ortalama olarak projeleri tahmini yapılacak sayfa sayısına göre ve çalışacak personele göre fiyatlayacak olursak, aşağıdaki tablo gibi bir fiyatlandırma ortaya çıkabilir.

15-20 Sayfa Hazır Paket Web Sitesi Ortalama Fiyat : 1.500 TL’den başlar 30.000 TL’ye kadar çıkabilir

15-20 Sayfa Özel Yazılım Web Sitesi Ortalama Fiyat: 15.000 TL’den başlar ve isteklere göre fiyat yükselebilir.

Yukarıdaki şemada bahsedildiği gibi adam gün maliyeti, sayfa sayısı, proje tahmini bitiş süresi, ihtiyaçlara, tasarımlara ve projenin teknik zorluklarına göre projeler fiyatlandırılmaktadır.


Özel Tasarım Kurumsal Web Sitesi Fiyatları

Özel tasarım kurumsal Web Sitesi fiyatları genel olarak firmaların veya kişişlerin istekleri doğrultusunda belirlenmektedir. Bunun içerisinde Web Sitesi içerisinde kullanılacak sayfa sayısı, tasarım özellikleri, müşteri ürünleri, kategorileri, müşteri kurumsal kimlik tasarımı beklentileri gibi unsurlar yer almaktadır. Burada fiyatlar her firmaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat kabaca belirtecek olur ise özel tasarlanmış sayfaları olan bir Web Sitesini hayata geçirme maliyeti 15.000 TL 'den başlamaktadır ve isteklere göre artabilmektedir.

Hazır Paket Web Sitesi Fiyatları

Hazır paket Web Sitesi fiyatları özel tasarım web sitelerine göre oldukça düşük olabilmektedir. Bunun sebebi isminden de anlaşılacağı üzere hazır paket web siteleri olmalarıdır. Bu tür web sitelerinde hem kurulum hem de fiyat oldukça avantajlıdır. Fakat tasarım, kullanıcı deneyimi ve kurumsal kimlik deneyimi özel tasarım web sitelerine göre oldukça düşük kalmaktadır.Burada da fiyatlar firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Fakat ortalama bir rakam vermek gerekir ise hazır paket Web Sitesi fiyatları 2.000 TL ve 5.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.
 

Hangi Programlama Dilleri Kullanılır ?

Bu konuda da spektrumlar (alternatifler) oldukça geniştir. Bir Web Sitesi projesi için örnek verecek olursak;

 • Back-End için PHP, NodeJS, Ruby-On-Rails, C#, Java gibi diller düşünülebilir.
 • Hazır paket yapılacak ise Wordpress, Shopify düşünülebilir
 • Front-End için HTML5' target='_self'>HTML5, CSS3' target='_self'>CSS3, Angular, React, VueJS düşünülebilir
 • Veritabanı için MysSQL, PostgreSQL, MSSQL, SqlLite düşünülebilir
 • CSS Framework olarak Twitter Bootstrap, Foundation, Tailwind CSS kullanılaibilir
 • Back-End Framework olarak Codeigniter, Laravel düşünülebilir
 • Cache mekanizması için Redis, APC Cache veya MemCache düşünülebilir
 • Projeyi hem yedeklemek, hem versiyon kontrolü, hem de birden fazla yazılımcının işlerini kolaylaştırması için GitHub kullanılmalı
 • Proje yönetimi için özellikle büyük ekipler ve projeler için Atlassian kullanılması düşünülebilir
 • Proje tasarım aşamasında oldukça popüler olan Figma’nın yanı sıra Adobe Photoshop, Adobe Illustrator gibi programlar da kullanılmaktadır
 • Projelerin sunucu tarafında kontrolü için Dockers, cPanel, Plesk, CyberPanel düşünülebilir

Sayfaların Güvenliği Nasıl Sağlanıyor ?

En önemli unsurların başında SSL sertifikası gelmektedir. SSL sertifikası olmayan web siteleri https (Secure Hyper Text Transfer Protocol) uzantısıyla yönlenemez. Bu durum hem güvenlik açısından hem de SEO (Search Engine Optimization, arama motoru optimizasyonu) açısından istenmeyen unsurların başında gelmektedir.

XSS Filtering. Eğer yapılan sayfaların parametreleri XSS filtresinden geçirmiyor ise Data Injection saldırılarına maruz kalabilir. XSS filler koruması yapılan sitelerde hacklenmek çok daha zordur.

DDos ataklarına karşı FireWall etkinleştirilmesi. DDos atakları hack yöntemlerinin en yaygını olmaktadır. Bu sebeple yapılan web sitelerinin FireWall etkinleştirilmesi yapılarak bu durum ortadan kaldırılabilir.

Administrator panelinin url üzerinden gizlenmesi. Bu durum Web Sitesinin Yönetim Panelini gizlemek anlamına gelmektedir. Bu yapıldığı takdirde sitelerin varya yönetim panelleri güvenli hale gelir.

Captcha eklenmesi. Yapılan sayfalardaki formlara captcha eklenerek formların güvenliği sağlanabilir.

Web Atöyesi olarak sayfalarınızın ve web sitelerinizin güvenliğini A’dan Z’ye sağlıyoruz.

Domain veya Alan Adı Nasıl Yönlendirilir ?

Kullanılan hosting firmasına göre değişkenlik göstermektedir. Genel adıyla NS (Name Server) diye adlandırılan sunucu isimlerinin DNS kayıtlarına girilmesi ile web siteniz satın almış olduğunuz hostingin IP’sine yönlenecektir. İşlem çok karışık zannedilse de oldukça basit ve hızlı bir yöntemdir. Fakat bu NS yönlenmesini yapmak her posting firmasında farklı şekilde yer almaktadır. Bu sebeple eğer yönlenme başarısız ise hosting firmanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkarım ?

SEO kavramı siteler için artık olmazsa olmaz bir kavramdır. Web sitenizi Google da ve diğer arama motorlarında üst sıralara çıkarabilmek için yapılan tüm çalışmalara SEO adı verilmektedir. Bu sebeple yaptırmak istediğiniz Web Sitesinin SEO çalışmalarının deneyimli yazılımcı ve firmalar tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde web siteniz arama motorlarında istenilen seviyelere gelemeyecektir. Web Atöyesi olarak yaptığımız web sitelerinin Google ve diğer arama motorlarında mümkün olan en üst sıralarda çıkmasını sağlıyoruz.

Responsive Ne Demek ?

Responsive web sayfalarının hem telefonlar, hem tabletler hem de bilgisayar ekranlarında düzgün görünebilmesi için çok önemlidir. Responsive olmayan web siteleri günümzde arama motorları tarafından da alt sıralara doğru çekilmektedir. Çünkü yapılan Web Sitesinin hem telefonlar ekranından hem tablet, hem de bilgisayar ekranından düzgün bir şekilde görünmesi gerekmektedir. Bu tüm ekranlardaki düzgün görüntünün sağlanması durumuna da responsive denmektedir.

Proje Bittikten Sonra Teknik Destek Alabilecek Miyim ?

Web Atöyesi ile hayata geçirdiğimiz Web Sitesi projeleri için, proje bitiminden sonra en az 3 ay ücretsiz olarak satış sonrası destek vermekteyiz. Daha sonrasında iş ortaklarımız veya müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, maintenance veya destek programları oluşturmaktayız. Bu konuda firmalar arasında oldukça değişkenlik gösteren süreçler mevcuttur.

Farklı Dil Seçenekleri ile Proje Yaptırabilir miyim ?

Web Sitesi olarak yola çıkarılan bütün projelerde farklı dil opsiyonlarıyla A’dan Z’ye projenin geliştirilmesi mümkündür.

Çeşme Web tasarım Çeşme web sayfası Çeşme web sitesi Çeşme internet sitesi Çeşme kurumsal kimlik Çeşme logo tasarım Çeşme katalog tasarım Çeşme ilan sitesi Çeşme portal Çeşme eticaret sitesi Çeşme webden satış Çeşme e-pazarlama Çeşme crm Çeşme cms Çeşme freelance Çeşme webmaster Çeşme web tasarım uzmanı Çeşme web yazılım uzmanı
bölgesi ziyaretçilerimiz, Web Atölyesi'nin mutlu müşterileri arasına katılmak için +90(532) 200 9852 veya info@webatolyesi.com.tr ile bize ulaşın, ihtiyacınıza uygun Kurumsal web sitesi, E-ticaret, E-tahsilat veya Crm çözümünü size sunalım

Bize Yazın

Merkez Ofis

Ziya Gökalp, Mall of İstanbul The Office Plaza, Kat 17 34490 Başakşehir/İstanbul