Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Web Atölyesi

Özel Yazılım Projesi

Web Atölyesi olarak Çeşme bölgesine ,alanında başarılı kadromuz ile destek sağlamaktayız. İhtiyacınızı belirleyin sizlere yardımcı olalım.

Web Atölyesi olarak ihtiyaçlarınız, gereksinimleriniz ve istekleriniz doğrultusunda şekillendirilen ve özel olarak tasarlanan yazılımlar geliştiriyoruz. Aklınızdaki Projeyi Hayata Geçirelim. Bireysel ve Kurumsal Yazılımlar, Özel Mobil Uygulamalar, E-Ticaret Sistemleri ve daha fazlası

Özel Yazılım Nedir ?

Yazılımın ve programlamanın ortaya çıkmasından bugüne kadar sınırsız ihtiyaç ve talebe cevap veren, farklı firma veya geliştiriciler tarafından üretilen milyonlarca yazılım ve program geliştirilmiştir. Bu ihtiyaçların bir kısmına cevap verebilmek adına firmalar veya yazılım geliştiriciler, paket programlar geliştirerek bu ihtiyaçlara çözüm aramışlardır.

Ortaya çıkarılan hazır paket programlar, hem hız hem de süre bakımından avantajlı sayabileceğimiz birsürü avantaja sahiptir. Fakat ihtiyaçlar ve gereksinimler sonsuz olduğundan dolayı çoğu projede hazır paket programları kullanmak mümkün değildir.

Bu noktada da özel yazılım kavramı devreye girmektedir. Firmaların veya kullanıcıların ihtiyaçları, kapasiteleri veya beklentileri doğrultusunda, özelleştirilerek ve kostümize edilerek geliştirme yaptırmak özel yazılım yaptırmak olarak isimlendirilmektedir. Eğer sizin de kendi ihtiyaçlarınıza veya gereksinimlerinize göre kostümize edilmiş yazılımlara ihtiyacınız var ise, hazır paket programlara yönelmek yerine yazılım projesi çözümlerine ve çalışmalarına yönelmeniz gerekmektedir.

İşte tam da bu noktada Web Atölyesi olarak size veya firmanıza yazılım projesi yaptırmak için bizden mutlaka teklif alın. Size özel, ihtiyaçlarınıza uygun profesyonel çalışmalar sunabiliriz.

 

Özel Yazılım Yaptırmak veya Geliştirmek İstiyorum Diyorsanız

özel yazılım yaptırmak ve geliştirme istiyorum diyorsanız öncelikle aklınızdaki projenin iyi bir şekilde planlanması ve detaylı bir şekilde projelendirilmesi gerekmektedir. Tüm teknik ve tasarımsal detayların birer birer belirlenmesi, şemalandırılması ve projenin adımlarının, net ve doğru bir şekilde ortaya konması çok önemlidir. Bu noktada alanında uzman tecrübeli kişi veya kadrolar ile projenizi oluşturmanız, projenizin sağlıklı bir şekilde hayata geçirilebilmesi için oldukça kritik bir durumdur. Aksi takdirde ortaya çıkarılan projeler ya beklentinin çok altında kalmakta, ya da başarısız olarak sonuçlanabilmektedir. Proje yaptırmak istiyorum diyenler bu konulara dikkat etmelidirler.

Bu sebeple iyi bir yazılım projesini ortaya çıkarabilmek için, iyi bir yazılım firmasına, ekibine veya iyi bir yazılımcıya ihtiyacınız var demektir. Bu doğrultuda Web Atölyesi olarak alanında uzman, deneyimli yazılımcı, tasarımcı ve geliştiriciler ile aklınızdaki projeleri hayata geçirebiliriz.

 

Hangi Firmalar Yapabilir ?

Önemli sayılabilecek projeler geliştirmiş, özel yazılım geliştirme işi ile uğraşmış ve geliştirdiği bu projeleri size sunabilen, farklı programlama dilleri ile hizmet verebilen, güncel teknikleri ve teknolojileri takip eden firma veya şahıslar bu konuda size en doğru şekilde yardımcı olacaktır. Bu noktada Web Atölyesi olarak deneyimli ve alanlarında ödüllü geliştiriciler ile size en doğru hizmeti sunabiliriz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler Neler ?

Proje yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Bunlardan başlıcası çalışılacak firma veya kişilerin deneyimleri ve daha önce geliştirmiş oldukları projelerdir. Eğer bir firma veya kişi size daha önceden geliştirdiği projeleri sunamıyor ise bu kişi veya firmalardan vazgeçilmelidir. Aksi takdirde ciddi zaman ve para kayıpları yaşanabilmektedir. Fakat daha önceden geliştirdiği projeler bulunan firmalar veya freelance olarak çalışan uzmanlar bu projeleri sizlere sunabiliyor ve detaylı bir şekilde anlatabiliyor ise bu kişi veya firmalar ile çalışmak daha doğru olacaktır. Bu noktada da hızlı hareket etmemeli ve çalışmak istediğiniz kişilerden referans projeleri isteyerek karar vermelisiniz. Daha önce projelerin geliştirilmiş olup olmama durumu özel yazılım geliştirmek için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Web Atölyesi olarak bu konuda profesyonel bir hizmet sunabiliriz. Daha önce hangi projeleri geliştirdiğimizi sizlere detaylı olarak anlatabilir ve aklınızdaki projeleri hayata geçirebiliriz. Siz de projelerinizi profesyonel uzmanlar ile yaptırmak istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçiniz.

Proje Yaptırmanın Aşamaları Nelerdir ?

Projelendirme adımları ise şu şekilde olmalıdır;

 1. İhtiyaçlarınızı tek tek en ince ayrıntılara kadar listelenmeli (Journalizing)
 2. listelenen ihtiyaçlar doğrultusunda bir akış şeması çıkarılmalı (Flow-Chart)
 3. Akış şeması çıkartılan projenin kullanıcı ve aktörleri belirlenmeli (admin, satıcı, editor, kullanıcı, müşteri vb.) 
 4. Kullanıcıların sistem üzerindeki ilişkisi şemalandırılmalı (Use-Case Scenario)
 5. Bütün yukarıdaki adımlar baz alınarak veri tabanı şeması(ER Diagram) çıkartılmalı
 6. Sistemin hangi diller ile yazılacağına karar verilmeli ve bu dillere göre şamalar (UML Diagram) çıkartılmalı. (PHP, Java, C#, Javascript vb.)
 7. Daha sonra ihtiyaçlara göre ortaya çıkabilecek sayfalar veya wire-chart'lar çıkartılmalı
 8. Yukarıdaki tüm adımlar belirlendikten sonra yazılıma ışık tutması bakımından yapılması muhtemelen olan tüm ekran veya sayfalar tasarlanmalı (UX/UI)
 9. Ve çalışmalara başlanmalı…

Özel Yazılım Fiyatları Nedir ?

Bu konuda sabit bir fiyat belirleyebilmek mümkün değildir. Fakat genel olarak yapılan projeler sayfa sayısına, projenin tahmini bitiş süresine, kaç adet yazılımcı, geliştirici ve tasarımcının çalışacağına ve içerdiği teknik zorluklara göre fiyatlandırılmaktadır. O halde ortalama olarak projeleri tahmini yapılacak sayfa sayısına göre ve çalışacak personele göre fiyatlayacak olursak, aşağıdaki tablo gibi bir fiyatlandırma ortaya çıkabilir.

Fiyatlar Nasıl Belirlenir ?

Yukarıda da bahsedildiği gibi adam-gün, sayfa sayısı, proje tahmini bitiş süresi ve teknik zorluklara göre projeler fiyatlandırılmaktadır.

Hangi Programlama Dilleri Kullanılır ?

Bu konuda spektrumlar (alternatifler) oldukça geniştir. Bir web projesi için örnek verecek olursak;

 • Back-End için PHP, Java gibi diller düşünülebilir.
 • Front-End için HTML5' target='_self'>HTML5, CSS3' target='_self'>CSS3 düşünülebilir
 • Veritabanı için MySQL, MSSQL, SqlLite düşünülebilir
 • CSS Framework olarak Twitter Bootstrap kullanılaibilir
 • Cache mekanizması için Redis, APC Cache veya MemCache düşünülebilir
 • Projeyi hem yedeklemek, hem versiyon kontrolü, hem de birden fazla yazılımcının işlerini kolaylaştırması için GitHub kullanılmalı
 • Proje yönetimi için özellikle büyük ekipler ve projeler için Atlassian kullanılması düşünülebilir
 • Proje tasarım aşamasında oldukça popüler olan Adobe Photoshop, Adobe Illustrator gibi programlar da kullanılmaktadır
 • Projelerin sunucu tarafında kontrolü için cPanel, Plesk, CyberPanel düşünülebilir

 

Proje Bittikten Sonra Teknik Destek Alabilecek Miyim ?

Web Atölyesi ile hayata geçirdiğimiz projeler için bittikten sonra en az 3 ay ücretsiz olarak satış sonrası destek vermekteyiz. Daha sonrasında iş ortaklarımız veya müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, maintenance veya destek programları oluşturmaktayız. Bu konuda firmalar arasında oldukça değişkenlik gösteren süreçler mevcuttur.

 

Farklı Dil Seçenekleri ile Proje Yaptırabilir miyim ?

Bu tarz geliştirme projeleri için farklı dil opsiyonlarıyla A’dan Z’ye projenin geliştirilmesi mümkündür.

 

Çeşme web tasarım Çeşme web sayfası Çeşme web sitesi Çeşme seo Çeşme web design Çeşme eticaret Çeşme internet sitesi Çeşme yazılım uzmanı Çeşme web tasarımcı Çeşme crm eticaret e-ticaret e-ticaret sitesi kurumsal site web sitesi
bölgesi ziyaretçilerimiz, Web Atölyesi'nin mutlu müşterileri arasına katılmak için +90(532) 200 9852 veya info@webatolyesi.com.tr ile bize ulaşın, ihtiyacınıza uygun Kurumsal web sitesi, E-ticaret, E-tahsilat veya Crm çözümünü size sunalım

Bize Yazın

Merkez Ofis

Ziya Gökalp, Mall of İstanbul The Office Plaza, Kat 17 34490 Başakşehir/İstanbul